A századforduló gőzhajói
Állandó kiállítás a Kossuth MúzeumhajónMegtekinthető: 2017. január 25-től
Fedezze fel az 1913-ban épült Kossuth Múzeumhajót, a korának jellegzetes típusából fennmaradt utolsó példányt, mely egészen 1979-og hajózott a Dunán!
A Közlekedési Múzeum tulajdonában levő jármű fedélzetén ingyenesen látogatható kiállítás emlékezik meg a korszakról, amiben a gőzhajó szolgálatban állt.
Nyitva tartás
A századforduló gőzhajói című tárlat ingyenesen tekinthető meg a hét minden napján 12.00-22.00 óra között.
Korábban még nem látott képeket is felvonultató gőzhajózástörténeti ingyenesen látogatható kiállítást mutat be a Közlekedési Múzeum különleges műemlék kiállítóhelyén, a Kossuth Múzeumhajón. Az új állandó tárlat az 1913-ban eredetileg Ferencz Ferdinánd Főherceg névre keresztelt hajó születésének és működésének korszakát felelevenítve mutatja be a századforduló híres gőzhajóit, így a számos hazai és nemzetközi protokolláris esemény helyszínéül szolgáló, eredetileg Zsófia Hercegnő nevet viselő sétahajót, a korabeli pozsonyi és budapesti átkelőhajózást, valamint a Vaskapu-csatorna hajózástörténetét.
A száznégy éves műemlék Kossuth hajó az egyetlen eredeti formájában fennmaradt termes személygőzös Magyarországon. Fedélzetén a hajózás számos érdekes relikviája megtalálható, így a jármű teljes egészében megmaradt gőzgépe és lapátkereke, valamint a gőzműködtetésű kormányszerkezet is. A kiállításban az egykori hajózási társaságok díszegyenruhái és díszkardjai mellett olyan hajós relikviák is megtalálhatóak, mint például a parancsjelző telegráf. A századfordulós hangulatot pedig egy korabeli bútorokkal berendezett kabin hozza vissza.
A Közlekedési Múzeum szándéka, hogy az egyedülálló értéket képviselő múzeumhajóra ezzel a kiállítással és terveik szerint a későbbiekben itt megvalósuló programokkal is felhívják a figyelmet.